Other News

on July 23, 2016 at 10:52 pm / in Fun

Tre djem me Porsche bëjnë si të fortë, rrahin biçiklistin, por ja çfarë iu ndodhë pas pak sekondave (VIDEO)

Tre të rinj brenda një Porsche-i kanë ndaluar makinën në mes të rrugës dhe i janë hakërryer një djali me biçikletë. Këtij të fundit i kanë kërkuar llogari pasi sipas tyre përbënte rrezik për aksident. Por, papritmas, dy makina të mëdha i bien borisë duke kërkuar që t’ua hapin rrugën. Një nga djemtë shkon tek ta duke u bërtitur se […]

Read more ›
on July 23, 2016 at 10:42 pm / in Fun

Ky çift ka Ushtruar vallëzimin e tyre të dasmës për disa muaj.Shiko Se si doli vallezimi është vetëm…

https://youtu.be/eBaE2rhppC8

Read more ›
on July 23, 2016 at 10:36 pm / in Aktuale

Pas tragjedisë, një VEPRIM I JASHTËZAKONSHËM i gjermanëve për familjet nga Kosova

Vrasja e tre të rinjëve kosovarë në ngjarjen e djeshme tragjike në një qendër tregtare në Munich, ka bërë që të “aktivizohet” Kryqi i Kuq në Gjermani. Siç raportojnë mediet gjermane, tashmë ka filluar aksioni për mbledhjen e parave në mbështetje të familjeve të viktimave, që ndodhi ditën e djeshme. Nga 9 viktima sa u shënuan në Munich, ishin edhe […]

Read more ›
on July 23, 2016 at 10:34 pm / in Aktuale

Mesazhi i katolikut i cili po bënë bujë në rrjetet sociale për muslimanët: Mos i paragjykoni miqtë e mi musliman

Njerëz të paqës si Gjergj Meta, Kosovës i duhen më shumë se kurrë në këtë kohë. Në një mesazh në rrjetin social Facebook, Gjergj Meta ka shkruar se edhe po të vritej ai një ditë nga ndonjë sulm terrorist, ka kërkuar që mos të shihen me sy të keq dhe të mos paragjykohen miqët e tij musliman njofton Gazeta NewBorn.net. […]

Read more ›
on July 23, 2016 at 10:32 pm / in Aktuale

E dhimbshme :Rrefehet babai i Diamant Zaberxha i cili u vra dje ne Munchen (VIDEO)

https://youtu.be/EBssSDFanpM

Read more ›
on July 23, 2016 at 10:29 pm / in Aktuale

(Video) Hapet e pamja për Armela Segashin

https://youtu.be/eAhLAm8QRqg

Read more ›
on July 23, 2016 at 3:41 pm / in Fun

Mënyrat më të çuditshme që emigrantët kanë tentuar të kalojnë kufirin

Të fshehur në motor, të paketuar si paketa mbi njëri tjetrin në kamion dhe madje të futur në karrige të veturës; këto janë fotografitë që tregojnë mënyrat më të çuditshme që emigrantët ilegalë kanë tentuar të kalojnë kufirin në SHBA. Donald Trump ka propozuar të ndërtojë një muri të madh mes Meksikës dhe Amerikës, për t’i parandaluar emigrantët ilegalë. Por […]

Read more ›
on July 23, 2016 at 3:41 pm / in ShowBiz

Lepa Brena shokon Serbinë: Unë nuk jam serbe, jam…

Këngëtarja nga Bosnja, e njohur si Lepa Brena, ka ri-ndezur Sarajevën, kështu duke dëshmuar se vazhdon të jetë një yll, ashtu siç ishte edhe në ish-Jugosllavi. Brena, në një intervistë me “Avaz” të Sarajevës ka thënë se është krenare për kombësinë e saj. Ndër këngët e saj më të njohura të asaj kohe, këngë kjo e dashur shumë edhe për […]

Read more ›
on July 23, 2016 at 3:40 pm / in Kuriozitete

Mënyrë e mahnitshme e prerjes së shalqirit (Video)

Vera është koha më e lumtur e vitit – pushime, piknik me familje, shëtitje, dalje dhe për më tepër më shumë fruta dhe perime. Ajo çfarë njerëzit pëlqejnë më së shumti gjatë kësaj sezone është shalqiri. Qoftë nëse jeni duke shkuar diku mysafir ose jeni duke pritur mysafir, ne do t’ju tregojmë një trik që do t’i mahnitë ata. Ky […]

Read more ›
on July 23, 2016 at 3:40 pm / in Kuriozitete

Ky është hoteli më i madh në botë, ku nuk ka fjetur asnjë turist (Foto)

Pak kilometra larg ishullit baltik të Gjermanisë, Rugen, gjendet hoteli më i madh në botë i ndërtuar para 70 vitesh. Por specifika e këtij hoteli është në hotelin “Prora” nuk ka fjetur asnjë turist Në ndërtimin e hotelit kanë punuar mbi 9.000 njerëz, ndërsa resorti është menduar që të përfshijë kinema, pishina, salla dhe porte anijesh. Sipas planit fillestar të […]

Read more ›