Other News

on February 4, 2016 at 4:01 pm / in Kuriozitete, Sport

Oferta e çmendur e sheikut, Fury-Klitschko në jaht privat

Boksieri britanik, Tyson Fury ka zbuluar një ofertë interesante të bërë për të nga një sheik nga Dubai. Fury ka thënë se i janë ofruar 120 milionë dollarë për të zhvilluar ndeshjen ndaj Klitschkos në një jaht privat. “Një sheik miliarder na ka ofruar 120 milionë dollarë për të zhvilluar duelin ndaj Klitschkos. Ndeshja sipas tij mund të zhvillohet në […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 3:58 pm / in Aktuale

12 të lënduar në aksident trafiku në Gjilan

Në një aksident trafiku që ka ndodhur në afërsi të Pendës së Livoqit në Gjilan, lëndime kanë marrë 12 persona, është thënë në Policinë Rajonale Dy automjete janë ndeshur mes vete që për pasojë kishte numrin e madh të të lënduarëve. Togeri Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, ka thënë për “Zërin”, se nga hetimet […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 3:49 pm / in Aktuale, Fun, Kuriozitete

Arabia Saudite siç nuk e keni parë: Seks, drogë dhe alkool (FOTO)

Sauditët duket se bëjnë jetë të shfrenuar, ku përfshihet jeta e natës, seksi dhe droga.  Në Arabinë Saudite, alkooli është i ndaluar, burrat dhe gratë nuk lejohet që të rrinë së bashku. Me ligj, femrat duhet të mbulohen nëse dalin në vende publike. Në Mbretërinë Saudite, po ashtu ka policë fetarë- të njohur si Mutaween ose Haya- dhe nëse ata […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 3:43 pm / in Aktuale

Vrasja e foshnjës 7 muajshe me prindërit e tij që po e trondit botën (Foto)

Foshnja 7 muajshe Marcos Colon dhe prindërit e tij ishin qëlluar për vdekje në qytetin Meksikan të Pinotepa Nacional të premten. Fotografitë e trupave të tyre kanë nxitur reagime të ashpra ndaj të gjithëve, e të cilët e kanë vënë në pyetje drejtësinë Meksikane si dhe shoqërinë Meksikane për pranimin e bandave kriminale, raporton lajmi.net. Marcos është krahasuar nga shumë […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 3:39 pm / in Aktuale, Kuriozitete

Burri denoncon gruan se nuk bënte punët e shtëpisë

Ndodh edhe kështu, burri ka denoncuar gruan pasi nuk gatuante dhe nuk bënte kurrë punët e shtëpisë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Sonino, provincë e Latinas në Itali. “La Repubblica” shkruan se gruaja rrezikon të dënohet nga 2 deri në 6 vjet burg, pasi burri prej dy vitesh ndihet i poshtëruar. Ky i fundit ka qenë i detyruar të […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 3:24 pm / in ShowBiz

Çiljeta heq sutjenat live në emision, i nxjerr në shitje (VIDEO)

​ E ftuara e radhës në emisionin “6 Ditë pa Ermalin” ka qënë seksmomba e skenës shqiptare Çiljeta Xhilaga. Ku edhe këtë herë Çili e ka bërë të vetën. Ajo nuk ka nguruar të zhveshë reçipetat e saj në përpara Ermal Mamaqit. Videon e momentit kur Çiljeta heq reçipetat, Ermali e ka ndarë më fansat e tij në Facebook, duke […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 2:31 pm / in Aktuale

RENEA gjatë aksionit të kapjes së autorëve të krimit në Elbasan (Video)

Forcat RENEA gjate aksionit Ministria e Brendshme e Shqipërisë, ka publikuar pamjet e kontrolleve të kryera nga RENEA, mbrëmë në Elbansan. Në masakrën e Elbasanit kanë mbetur të vdekur 3 persona, ndërkaq 7 të tjerë janë plagosur, tre prej të cilëve janë në gjendje të rënd shëndetësore. Dy familje janë përleshur me armë zjarri, familja Çapaj dhe Mema dhe motivi […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 1:06 pm / in ShowBiz

“Fast & Furious” publikon datat e filmit 9 dhe 10 (FOTO)

Vazhdon saga “Fast & Furious” me pjesë të reja. Aktori Vin Diesel ka njoftuar se do të jenë dhjetë filma të Fast & Furious dhe tashmë janë zbuluar edhe datat për lansimin e filmit nëntë dhe dhjetë. Tashmë dihet se së shpejti do të vie filmi i tetë i cili lëshohet më 4 prill të vitit 2017, por tani edhe […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 1:03 pm / in Fun, Kuriozitete

Fotografitë më të fuqishme të shkrepura ndonjëherë (FOTO)

Disa momente japin aq shumë kuptim dhe janë aq të prekshme sa që na nxerrin lotët.  Këto fotografi janë shkrepur në kohë të duhur dhe janë me vlerë sa që i japin plot kuptim thënjes: Një foto, një mijë fjalë!.   f

Read more ›
on February 4, 2016 at 1:00 pm / in Kuriozitete

Ky artist pa duar meriton më shumë respekt (FOTO)

Mariusz Kedzierski, artisti polak 23 vjeçar ka lindur pa duar, por ai ka arritur ta përmbush ëndrrën e tij për të vizatuar piktura që duken thuajse të vërteta.  “Për mua kjo aftësi e kufizuar nuk do të thotë që nuk mund ta jetoj jetën time, një jetë të mahnitshme. E as nuk do të thotë që do t’i harroj ëndrrat […]

Read more ›