Other News

on December 19, 2015 at 12:23 am / in ShowBiz

Shkëndija e kënaqur me të pasmet me yll (Foto+16)

Këngëtarja nga Kosova, Shkëndije Mujaj, rishfaqen në mënyrë të përpiktë në rrjetet sociale, ku poston zakonisht fotografi. Dhe siç dihet, ajo nuk humbet asnjë rast për të reklamuar të pasmet e saj të stërmëdha. Madje aq shumë e pëlqen një gjë të tillë, sa ky fakt i dhuron edhe lumturi. Në foton e fundit të publikuar vetëm pak minuta më […]

Read more ›
on December 19, 2015 at 12:18 am / in Kuriozitete

Ky është pozicioni më i keq për gjumin

Fjetja në stomak mundet të shkaktojë degjenerimin e shpinës, porositin ekspertët nga universiteti Seint Luis i Shteteve të Bashkuara. Mjeku Adam Tanase, nga ky universitet, thekson: “Kurrë mos flini në stomak. Është befasuese se si shumica e njerëzve nuk e kuptojnë se sa e dëmshme është kjo për shëndetin. Fjetja në stomak mundet të shkaktojë degjenerimin e shpinës, porositin ekspertët […]

Read more ›
on December 18, 2015 at 6:56 pm / in Kuriozitete

Vuani nga migrena? Ja receta që ndalon dhimbjen e kokës për 3 minuta!

https://youtu.be/gcY3fL8NcV0

Read more ›
on December 18, 2015 at 6:11 pm / in Fun

‘Lufta’ e 2-vjeçarit për të fikur qiririn e ditëlindjes së tij (Video)

Një 2-vjeçar përballet me vështirësi të madhe teksa tenton të fik qiririn e tij të ditëlindjes. Në videon në fjalë shihet vogëlushi në përpjekje për të fikur qiririn e tij të dytë. Pas shumë përpjekjesh ai ka realizuar qëllimin e tij. Për më tepër shihni videon, ku shihet angazhimi i vogëlushit. https://youtu.be/lw43r3PBPWw

Read more ›
on December 18, 2015 at 4:56 pm / in Aktuale

Anglezja, marrëdhënie seksuale me 14-vjeçarin shqiptar

Një shtetase britanike është gjykuar për kryerjen e marrëdhënieve seksuale dhe abuzim me një 14-vjeçar, që – siç raporton portali “Court-News-UK”, – ishte shqiptar. Pas disa ditësh procesi gjyqësor, Amanda Lockhart, 46 vjeç, është shpallur e pafajshme nga juria e një gjykate në Londër, për akuzën e përfshirjes në marrëdhënie seksuale me një të mitur. Mediat britanike raportojnë se Amanda […]

Read more ›
on December 18, 2015 at 4:16 pm / in ShowBiz

Mbulohet Morena Taraku (Video)

Morena Taraku dhe Shkëndije Mujaj përveç se janë të dyja modele, ato kanë edhe një gjë tjetër të përbashkët. Të dyja janë mbuluar, në një moment të caktuar. Shkëndija Mujaj, e cila disa herë postuar foto me shami në kokë, të njëjtën gjest e ka bërë edhe Morena. Morena Taraku në rrjetin social Instagram ka postuar një video, ku shihet […]

Read more ›
on December 18, 2015 at 3:51 pm / in Aktuale

​I ngec penisi “brenda dashnores”, turma “shijojnë spektaklin” (Foto)

Policia u desh të ndërhyjë për të shpërndarë një turmë, e cila ishte mbledhur për të parë një grua dhe dashnorin e saj, që kishin ngecur duke bërë seks në Johanesburg të Afrikës së Jugut. Turma ishte e bindur se burri i kishte kërkuar një mjeku popullor që të mallkonte organin gjenital të gruas dhe tani magjia po funksiononte. Ekspertët […]

Read more ›
on December 18, 2015 at 3:35 pm / in Kuriozitete

E vrava vetë djalin tim

Po e shkruaj këtë letër sepse me të vërtetë jo vetëm jam e bindur që e vrava vetë djalin tim, por tashmë është shumë vonë që të pendohem dhe nuk kam më fuqi të përballoj as rrahjet e zemrës sime, që vazhdon të punojë si për ironi të fatit. Jam rritur në një familje të qetë, me prindër shembullorë. Ata […]

Read more ›
on December 18, 2015 at 12:06 pm / in ShowBiz

Kënga shumë e dëgjuar e Sinanit, del të jetë e vjedhur (VIDEO)

Read more ›
on December 18, 2015 at 12:00 pm / in Kuriozitete

Lëngu i “artë” kundër kancerit

Kjo përzierje e mjaltit dhe turmerikut është e njohur si “përzierje e artë”. Është e “artë” për shkak të përfitimeve të mëdha shëndetësore, por edhe për shkak të dukjes që përkujton këtë metal të çmuar. Turmeriku (kurkumi) dhe mjalta kanë veti të forta anti-inflamatore dhe antikancerogjene, transmeton Femina.al. Turmeriku përmbanë kurkumin (përbërës natyral aktiv) i cili ndikon në më shumë […]

Read more ›