Other News

on February 22, 2018 at 10:06 am / in Shëndeti

Receta e shëndetit që sfidon të gjitha ilaçet

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, pasi është jashtëzakonisht shumë e fuqishme. Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të luftoni gripërat e zakonshëm. Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë: Përbërësit: 1 rrënjë xhenxhefili mesatar 2 limona 500 gr mjaltë Përgatitja Lajini limonët dhe copëtojini. Më pas qëroni […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 9:56 am / in Kuriozitete

Zgjidh një letër dhe zbulo a do të realizohet ëndrra jote

Çdo person ka dëshirat dhe sekretet e tij. Shumë prej nesh janë përpjekur t’i bëjnë ato realitet. Por jo gjithmonë arrijmë t’i realizojmë. Ndoshta ne jemi angazhuar shumë pak në këtë drejtim ose thjesht nuk është momenti i duhur. Dëshironi të dini nëse dëshirat tuaja do të realizohen në të ardhmen? Së pari mendoni për dëshirat tuaja të fshehura, përfytyroni […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 9:52 am / in Kuriozitete

Momenti që të copëton shpirtin: Të dua shumë ndaj po të lë të shkosh…18-vjeçarja jep fëmijën për…

Në videon me poshte eshte momenti shpirtcopetues kur një nënë e re ndodhet ne momentet e fundit me djalin e saj të porsalindur, me te cilin do te ndahet pasi ka vendosur ta japë për adoptim. Sot 21 vjeç, Hannah Mongie, nga Utah, SHBA ishte 18 vjeç kur ngeli shtatzënë papritur me të dashurin e saj Kaden Whitney, me të […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 9:44 am / in Kuriozitete

Çfarë do t’i ndodhë organizmit tuaj nëse i bëni masazh kësaj pike në ballin tuaj?

Lamtumirë stresit, dhembjes së kokës dhe shkaktarëve të tjerë të jetës jocilësore! Na është mirë e njohur të gjithëve ndjenja e dhembjes së kokës, stresi, sulmet e panikut apo letargjia. A ju dhemb koka ndonjëherë sa që thjesht dëshironi t’ia hiqni kokën vetes? Çfarë do të thoni nëse ju tregojmë që mund ta hiqni qafe dhembjen pa ilaçe me vetëm […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 9:36 am / in Aktuale

E trishtë: Po nisej për në Itali por i mungonin dokumentat, 23 vjecarja mori taksinë dhe gjeti vdekjen

Të tjera detaje mësohen rreth ngjarjes së mbrëmshme, kur në një aksident rrugor në afërsi të Maminasit në autostradë, humbën jetën një taksist nga Durrësi dhe pasagjerja 23-vjeçare që ndodhej në mjetin e tij. Burimet i thanë “DurrësLajm” se e reja Elena Avdillari, banuese në Tiranë, por me origjinë nga Korça, po kthehej nga porti i Durrësit. Ajo do të […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 9:33 am / in Aktuale

Italia kërkon 30 mijë punëtorë të rinj, ja se si mund të përfitojnë shqiptarët

Sipas dekretit të flukseve 2018, në Itali vihen në dispozicion 30.850 kuota për punë të varur sezonale të punonjësve të huaj, ndër të cilat edhe shqiptarët, si dhe konvertime lejesh të ndryshme qëndrimi në leje pune, së të huajve tashmë rezidentë në Itali. Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme Italiane, 30.850 kuotat janë të ndara si më poshtë: – […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 7:17 am / in Kuriozitete

Historia rrëqethëse e gruas: Një në katër gra humb foshnjen, unë jam një prej tyre

Kam humbur një fëmijë, jam 1 në 4. Burri dhe unë u përpoqëm dhe u përpoqëm të mbesim shtatzënë. Kur ishim në fund të suksesshëm, ishim të gëzuar. Ne u thamë familjeve tona menjëherë pasi që të gjithë e dinin se ishim duke u përpjekur për kaq gjatë. Ky fëmijë i vogël që kishim shpresuar dhe u lutëm, më në […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 1:17 am / in Kuriozitete

Çfarë fshihet në dhomën sekrete që u zbulua në piramidën më të madhe në botë

Një prej shtatë mrekullive të botës antike duket se fsheh një surprizë të madhe në zemër të monumentit 4 500 vjecar. Shkencëtarët njoftuan sot se kishin zbuluar një gropë gjigante në mes të Piramidës së Keopsit në Egjipt. Sipas studimit të publikuar në revistën “Nature”, boshllëku i madh është 30 metra i gjatë dhe ka karakteristika të ngjashme me ato […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 12:51 am / in Kuriozitete

I kërkoi numrin vajzës në kafene, kur i shkruajti s’e deshi veten

A keni kërkuar ndonjëherë ndonjë numër të WhatsApp-it? Shumë njerëz kanë frikë t’i thonë gjërat përballë dhe kjo është arsyeja pse një nga mënyrat më të lehta është të flasësh me ta nga aplikacioni për mesazhe të shpejta. Rezulton se ky djalë takoi një vajzë në një kafene. Të dy kaluan momente të paharrueshme. Ata kërcyen, kënduan, pinë së bashku, […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 12:46 am / in Kuriozitete

Kërkoi babanë e vërtetë, shokohet vajza nga ajo që zbulon

Një fakt i habitshëm në Shtetet e Bashkuara po shkon përreth botës, sepse historia e një vajze të re arriti të bëhej e madhe, duke ndarë dëshirën e saj për të njohur babain e saj të vërtetë. Sidoqoftë, befasia e saj ishte e madhe kur zbuloi se kishte 40 vëllezër në pjesë të ndryshme të vendit të Amerikës së Veriut […]

Read more ›