Other News

on March 30, 2016 at 6:48 pm / in ShowBiz

Kastro Zizo: Humbja e nënës, thikë në zemër. Lotët e mi tu bëfshin lumturi në parajsë

Kastro Zizo po përjeton me dhimbje humbjen e nënës së tij, e cila ndërroi jetë ditën e djeshme. Në një status në profilin e tij në Facebook, Kastro Zizo i ka kushtuar disa fjalë prekëse, pasi e ka përcjell në banesën e fundit. Ai ka falënderuar të gjithë miqtë dhe shokët, që në këto momente të vështira të jetës, e […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:46 pm / in Kuriozitete

Kjo recetë 15 minutëshe do të largoj përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. Natyra ka krijuar maska të cilat do tu ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje, transmeton Express. Përbërësit: 1 filxhan mjaltë 1 filxhan miell tërshëre 1 filxhan lëng limoni Përgatitja Përzini tre përbërësit dhe […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:43 pm / in Kuriozitete

Heqja e dyllit masiv që e kishte lënë pacientin të shurdhër (Video+18)

Dr Rahman Omar e ka xhiruar procedurën, e heqjes së dyllit nga veshi i një pacienti. Ky i fundit që mbetet i paidentifikuar, i ka pasur dy intervenime të dështuara për të pastruar veshin e mbyllur. Për t’i hequr sasinë e dyllit dhe lëkurës së vdekur, që i kishte mbështjellë timpanin, pacientit i është dhënë anestezion të plotë. Në videon […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:42 pm / in Aktuale

Vajza rrah të dashurin tek Parku Rinia në Tiranë (Video)

Skena të tilla i kemi parë shpesh. Bëhet fjalë për rastet kur një femër qëllon të dashurin e saj apo e anasjellta. Një ngjarje e tillë ka ndodhur pranë Parkut Rinia në kryeqytet ku një femër ka qëlluar të dashurin e saj. Për më shumë shihni videon e mëposhtme. https://youtu.be/RsWVM5VgIBc

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:41 pm / in ShowBiz

Jeta super luksoze e fëmijëve pasanikë të Shqipërisë (Foto)

Nuk njihen të gjithë por bëjnë jetë Vip-ash në të vertëtë, pasi ata kanë lindur me fat. Fjala është për fëmijët e biznesmenëve shqiptar të cilët shijojnë pasurinë e prindërve të tyre, duke bërë jetë përrallash. Pushime në vende ekzotike, veshje dhe makina te shtrenjta, është stili i jetës së disa prej fëmijëve të pasanikëve. Story.al ka siguruar disa prej […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:34 pm / in Fun

Betoni i cili shembet si rërë, kjo është cilësia e apartamenteve kineze (Video)

Kina aktualisht është në mes të një fluske të madhe, për arsye se vendi është i mbushur përplot me ndërtime ku nuk jeton askush, ndërsa ndërtimi i tyre vazhdon të rritet. Në video shihen se sa të dobëta janë standardet e pronave “të reja”, ku dy të rinj kanë vendosur të tregojnë se si me një shufër shumë të hollë […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:31 pm / in Kuriozitete

Zbardhni dhëmbët me këto produkte që të gjithë i keni në shtëpi

Jemi duke jetuar në kohën e konsumit të madh të kafesë, secili prej nesh pi të paktën tri kafe në ditë. Kafeja është njëri ndër kontribuesit më të mëdhenjë të nxirjes së dhëmbëve. Higjena e gojës është e rëndësishme, nëse nuk e mbajmë mund të bëhet shkaktarë i disa sëmundjevë të gojës dhe organizmit, shkruan Gazeta Express. Thuani jo “ilaçit” […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:29 pm / in Fun

Bufi i vogël i bllokon rrugën makinës së policisë (Video)

Efektivëve të Policisë Boulder County Sheriff iu desh të ndalonin makinën e tyre kur u ndeshën me një buf të vogël e me gëzof të butë i cili kishte bllokuar rrugën gjatë patrullimit të tyre. Një police femër u afrua menjëherë pranë zogut kureshtar dhe e përshëndeti. Ashtu siç dhe ajo raportoi, bufi i vogël qëndronte pa lëvizur nuk shkëpuste […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:22 pm / in ShowBiz

Këngëtaret shqiptare duke bërë fli (Foto)

Ato janë pa diskutim femrat më të bukura jo vetëm në Kosovë, por ndoshta edhe në gjithë trevat shqipfolëse.  Bëhet fjalë për Genta Ismajli, Leonora Jakupi, Yllka Kuqi,  Aferdita Demaku, Morena Taraku. Përveç të qenit të bukura, ato kanë demonstruar edhe shumë talent në të kënduar, pasi janë njëkohësisht edhe ndër këngëtaret më të zëshme në tregun shqiptare. E megjithatë ky […]

Read more ›
on March 30, 2016 at 6:19 pm / in Aktuale

Rrëfimi i nënës nga Drenica që u përdhunua nga serbët bashkë me tri vajzat (Video)

Rrëfimi i 54 vjeçares nga Drenica e cila u dhunua seksualisht nga forcat serbe në shtatorin e vitit 1998. Tmerrin e torturën e njëjtë e përjetuan edhe tri vajzat e saj në atë kohë 20, 18 e 13 vjeç. Çfarë përjetuan të katër femrat e një familjeje në rajonin e Drenicës? Pse kryefamiljarja nuk i tregoi asnjëherë bashkëshortit të saj […]

Read more ›