Other News

on May 27, 2015 at 11:12 pm / in Aktuale

Edi Rama sot fyeu Kosovën, duke i injoruar gazetarët kosovarë para Vuçiqit

Protokolli i shtetit dhe vet kryeministri Edi Rama sot i kishin caktuar gazetarët të cilët duhet të bënin pyetje në konferencën e përbashkët me homologun serb, Aleksandar Vuçiq në Tiranë. Kështu në konferencë u bënë vetëm katër pyetje, dy nga gazetarët e Shqipërisë (sigurisht njëri ishte nga Top Channel e tjetri nga Klan TV) e dy të tjera nga gazetarët […]

Read more ›
on May 27, 2015 at 11:06 pm / in Fun

Provoni inteligjencën tuaj, plotësoni katrorët…veç disa persona ia dalin

Në rrjetet sociale në internet po qarkullon një veprim matematikor që “provokon” inteligjencën e atyre që e lexojnë. Është një detyrë matematiko-logjike ku duhet të gjenden 3 numrat që japin shumën 30. Ndërkohë që numrat që mund të përdoren janë numrat tek, nga 1 tek 15.

Read more ›
on May 27, 2015 at 11:04 pm / in Kuriozitete

Refuzoi të fikte pajisjen që mbante në jetë të shoqin, ja çfarë ndodh 5 vite më pas

Dashuria dhe premtimet që kishin bërë në altar se do i qëndronin pranë njeri-tjetrit në shëndet dhe në sëmundje, i dhanë mundësi një çifti që të ecte përpara edhe përballë një drame. Matt Davis dhe Danielle nga Georgia (SHBA) ishin të martuar prej vetëm shtatë muajsh, kur në vitin 2010 ai u aksidentua me motor. Rrezikoi seriozisht jetën dhe qëndroi […]

Read more ›
on May 27, 2015 at 11:03 pm / in Kuriozitete

Njollat e verdha te thonjtë, ja si ti heqim

  Njollat e verdha janë një shqetësim që shfaqen tek duhanpirësit. Për të shmangur këtë shqetësim është e rëndësishme që ju të keni një përzierje me 3 për qind tretje të ujit dhe peroksideve me glicerinë, ujë trëndafili. Kjo është një metodë që ju mund ta përdorni për një periudhë kohore prej 7-10 ditë i lyeni me lëvore të limonit. […]

Read more ›
on May 27, 2015 at 11:02 pm / in Fun

Ç’bëjnë këto vajza seksi mbi kamionetë në rrugët e Tiranës? (Foto)

Ditët e fundit janë të shumta anomalitë me transportin nëpër rrugët e Shqipërisë. Vajza bukuroshe të hipura mbi triçikël si gjeli në majë të plehut. Furgonë të stërmbushur me njerëz dhe femra që gjejnë vende të papërshtatshme për të ulur të pasmet e tyre. E gjithë kjo përpara syve të policisë rrugore, e cila ka mbetur aq e shtangur sa […]

Read more ›
on May 27, 2015 at 11:01 pm / in Fun

Shiheni se çka ka kjo vajzë më të gjatë se i dashuri i saj (Video)

E martuar për fat të mirë vajza me mjekër, mendohet se si të ruhet për tu fotografuar me rastin e përvjetorit të martesës. https://youtu.be/BHmWvMnyHkw

Read more ›
on May 27, 2015 at 10:59 pm / in Fun

Duhet ta shihni për ta besuar (Video)

Ndonjëherë duhet ta shihni për at besuar. Kjo është përmbledhja e Zach King i cili bën mrekullinë me montazhat e tij dhe aftësinë për të krijuar diçka të jashtëzakonshme. Shikojeni pra një prej talentëve më të rrallë në botë në këtë fushë.

Read more ›
on May 27, 2015 at 10:59 pm / in Kuriozitete

Ja pse duhet të konsumoni sa më shumë qershitë

Qershia përmban gjithçka që trupi ynë ka nevojë që të jemi të shëndetshëm dhe vital.Janë të pasura me vitamina A, C, E dhe acid folik. Ajo është gjithashtu e pasur me minerale të tilla si kaliumi, magnezi, hekuri dhe fibrat. Mbrojnë nga disa forma të kancerit. Zvogëlojnë rrezikun nga infarkti i zemrës. Qershia pengon oksidimin e kolesterolit të dëmshëm LDL, […]

Read more ›
on May 27, 2015 at 10:58 pm / in Aktuale

Djali i Rafiz Alitit: Ku ishte Hamdi Ndrecaj me 9 maj

Përmes rrjeteve sociale ka reaguar edhe djali i deputetit të BDI-së, Rafiz Aliti i cili akuzon Hamdi Ndrecajn komandant Panterin se vetë me fjalët e veta dëshmon se nuk e njeh Rafiz Alitin. Djali i këtij të fundit pyet Hamdi Ndrecajn se ku ishte më 9 dhe 10 maj kur në Kumanovë u zhvilluan përleshje të armatosura, përderisa disa muaj […]

Read more ›
on May 27, 2015 at 10:57 pm / in Aktuale

“Provokacija”, kjo foto e Vuçiç flet sa 1000 fjalë

Gjatë vizitës në Tiranë të Aleksandër Vuçiç, mediat serbe e kanë përdorur sërish fjalën “provokim”, më së shumti për veprimet e Ramës, siç ishin gotat me shqiponjën dykrenare shqiptare. Por, se në rrjete sociale është shpërndarë edhe një tjetër “provokim” ndaj Vuçiç. Bëhet fjalë për një pikturë të vendosur pas shpinës së Vuçiç, ku paraqitej Isa Boletini me çetën e […]

Read more ›