Other News

on May 29, 2015 at 11:51 pm / in Sport

​Tmerrohen serbët: Ja ku do ta lëshojnë shqiptarët dronin e radhës

Mediat serbe po i frikohen edhe një tjetër droni, i cili sipas tyre do të lëshohet në ndeshjen ndër Danimarkës dhe Serbisë. Droni me hartën e Shqipërisë Etnike i lëshuar më 14 tetor në ndeshjen Serbi-Shqipëri, duket se i ka lënë me halucinacione serbët. Janë këta të fundit që tashmë kanë nxjerrë tituj “bombastik” nëpër mediat e tyre se kinse […]

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:51 pm / in Aktuale

Vajza vdes nga kanceri, mjekët i thonë se u dobësua nga dëshira

Një vajza nga Anglia kishte filluar të dobësohej shumë dhe nëna e saj e vëren se diçka nuk ishte në rregull me të, por mjekët i thanë që është dëshira e saj për të qenë më e dobët Qelizat kancerogjene ishin në trupin e saj për 5 muaj, kurse mjekët gjatë gjithë kohës thonin se ajo po ka dëshirë të […]

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:49 pm / in Aktuale

Kosovaret bëhen nuse 27 vjeçare

    Mosha mesatare e meshkujve që vendosin të martohen në Kosovë është 30.8 vjeçare , kurse mesatarja për gra është 27.3 vjeç. Këto të dhëna u bën publike në raportin “Gratë dhe burrat në Kosovë”të publikuar sot nga Agjencia e Statistikave të Kosovës. Ja disa fakte të tjera nga ky raport: – Të dhënat e fertilitetit: 1.9 fëmijë për […]

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:48 pm / in Fun

Ishte hutuar në telefon, e kafshon gjarpri (Video)

Gjithmonë e më shumë po u kërkohet njerëzve që të mos hutohen pas celularëve. https://youtu.be/9uDJnkpHwxM

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:44 pm / in ShowBiz

Reagon Grida Duma: Ishte gjë e shëmtuar ‘fotoja ime’

Kandidatja e PD-së për bashkinë e Durrësit, Grida Duma ka komentuar për herë të parë foton që u bë virale në çdo portal apo faqe online në Shqipëri dhe Kosovë. Ajo e dënon aktin e bërë duke e konsideruar si diçka të shëmtuar. “Kjo ishte diçka shumë e shëmtuar që u bë. Ishte mëse e dukshme që nuk isha unë […]

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:41 pm / in Fun

Plaçkitësi nuk e kurseu as makinën e personit të paralizuar (Video)

Burri që vuan nga paraliza, ka mbetur edhe më i palëvizshëm, sepse makina me të cilën ai kryen obligimet në qytet, është vjedhur.

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:40 pm / in Fun

Dramatike: Duke dashur t’i shmanget kalit, për pak sa nuk u përplas në veturë (Video)

Është regjistruar momenti kur shoferi voziste me shpejtësi në një rrugë periferike dhe për pak sa nuk u përplas me një veturë duke iu shmangur kalit.

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:38 pm / in Fun

Mund të jetë “Mbret i Xhunglës”, por ja çfarë i ndodhi luanit (Video)

Shikuesit e kopshtit zoologjik u bënë dëshmitarë të një ngjarjeje të pazakonshme. Ata po i shikonin tre luanë në kafazin e tyre, në kopshtin që gjendet në Dierenrijk të Norvegjisë, kur njërit prej tyre i ngeci koka në barelë. https://youtu.be/MO8TeQBCgsU

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:36 pm / in Fun

Në prani të djalit, e plaçkitën dhe i hodhën sprei për fikjen e zjarrit (Video)

Grupi i plaçkitësve që mbanin maska në fytyrë, e kanë sulmuan pronarin e një stacioni të derivateve dhe ja kanë plaçkitur katërmijë funte britanike.

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:33 pm / in Aktuale

Politikani sheh video porno në parlament, ia dergon dhe kolegëve (Foto)

Politikani brazilian kapet mat duke parë video porno gjatë një seance parlamentare. Joao Rodrigues është filmuar duke parë një video të nxehtë nga telefoni i tij celular poshtë tavolinës. Këtë video ai e ka ndarë dhe me kolegët e tjerë në parlament.

Read more ›