Other News

on November 14, 2015 at 12:00 am / in Aktuale

Shkon në 60 numri i të vrarëve në Paris (Video/Foto)

  Policia franceze ka pohuar se janë shtatë sulmet terroriste të ndodhura sot në Paris. Dy nga sulmet ishin vetëvrasëse. Shpërthimi me bombë ishte pranë stadiumit. Në këtë pikë, burimet japin shifra të ndryshme, për shkak të rrëmujës së madhe. Numri i saktë i të vrarëve nuk dihet. Madje, presidenti François Hollande nuk dha numër, por tha “disa duzina të […]

Read more ›
on November 13, 2015 at 11:54 pm / in Aktuale

Kaos në Paris; sulm me bombë, mbi 30 të vdekur (VIDEO)

Read more ›
on November 13, 2015 at 10:33 pm / in Aktuale

​Sulm në qendër të Parisit rritet numri i të vrarëve (Video)

Read more ›
on November 13, 2015 at 4:31 pm / in Fun

Kjo goditje i dhuroi 21.5 milionë dollarë (Video)

 

Read more ›
on November 13, 2015 at 4:20 pm / in Fun

Ja si e pret vjehrra nusen në Aeroportin e Prishtinës (VIDEO)

 

Read more ›
on November 13, 2015 at 4:01 pm / in Kuriozitete

Shenjat që tregojnë se mund të keni kancer në mushkëri

  Kollitja, ndryshimet e zërit, infeksionet e shpeshta të mushkërive… të gjitha këto mund të jenë simptoma të hershme të kancerit të mushkërive. Kanceri i mushkërive është njëri ndër llojet më të shpeshta të kancerit, që paraqiten si te meshkujt, po ashtu edhe te femrat në mbarë botën. Ja shenjat më të shpeshta të kësaj sëmundjeje të rreziksme: Kollitja konstante […]

Read more ›
on November 12, 2015 at 11:56 pm / in Kuriozitete

Rrëfime Mëkatesh: Bëra seks, pa e ditur se ishte kushërira ime

  Unë që po ju shkruaj dua të identifikohem me emrin Mario. Shkruaj nga një qytet i vogël i Shqipërisë. Para se të nis historinë time, që bëni mirë ta lexoni sepse mund t’i ndodhë kujtdo prej jush, dua të bëj një apel: pyesni, interesohuni në maksimum kur jeni në njohje e sipër me një vajzë që të mos ju […]

Read more ›
on November 12, 2015 at 11:52 pm / in ShowBiz

VIP-at që u ndanë e thanë: S’jena bashkë mo…

  Nuk është edhe pa brengosëse ndarja e çifteve të VIP-ave tanë. U morën shumë mediet e shkruara dhe ato elektronike me ndarjen e tyre… Por, a thua, si janë ndier zemrat e tyre?, pyet “Kosovarja”. Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula Një prej çifteve më të dashur për publikun shqiptar na dukej se do të ishte Dafi dhe Ledri, shkruan […]

Read more ›
on November 12, 2015 at 11:47 pm / in Kuriozitete

Pse nuk duhet tharë rrobat në radiator

  Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta na detyrojnë t’i mbyllim dyert dhe dritaret, dhe ta mbajmë dhomën të ngrohtë dhe të këndshme. Për fat të keq edhe tharja e rrobave duhet të bëhet në këto rrethana. Megjithatë, shkencëtarët paralajmërojnë se pse duhet ta shmangim këtë. Hulumtuesit skocezë nga Fakulteti Arkitektonik në Skoci kanë konstatuar se shumë shtëpi kanë […]

Read more ›
on November 12, 2015 at 11:46 pm / in Aktuale

Kjo grua “shpëtimin” e ka veç me 7 herë seks në ditë (Foto)

  Ajo peshon 317 kg, ndërsa zgjidhjen e ka gjetur duke bërë seks 7 herë në ditë Kjo grua quhet Pauline Potter dhe ka hyrë në librin e rekordeve Guinnes për peshën e saj që shkon në 317 kg. Mjekët e kanë paraljamëruar se ajo rrezikon të vdesë, nëse nuk ecën dhe nëse nuik bën aktivitet fizik. Në këto kushte, […]

Read more ›