Other News

on May 21, 2015 at 12:49 am / in ShowBiz

Plakë por qejflije, mbush duart tek aktori (Foto)

Jane Fonda është një 77 vjeçare që nuk e tregon moshën. Aktorja e famshme amerikane është kapur mat duke i futur duart Harvey Keitel, çast i cili nuk i ka shpëtuar agjencisë Reuters.

Read more ›
on May 21, 2015 at 12:48 am / in Kuriozitete

Futej në banjën e femrave dhe u hante m…(Foto)

Një person në Kinë kishte një zakon shumë të çuditshëm. Ai futej rregullisht në banjot e femrave dhe u hante m… Sipas mediave kineze, ai e bënte këtë rregullisht prej tetë vitesh. Tashmë autoritetet thonë se ai do i nënshtrohet një trajtimi mjekësor në një spital psikiatrik.

Read more ›
on May 21, 2015 at 12:45 am / in Kuriozitete

Ku është gabimi në këtë foto?

Kjo foto është publikuar fillimisht në Francë, por çuditërisht ka bërë xhiro në rrjetet sociale për shkak se dikush shtroi pyetjen: “Ku është gabimi në këtë foto?” Disa mendojnë se çifti duhet të ndërrjë krahun. “Mashkulli duhet të kalojë në krahun që vajza është e pambrojtur” – shkruan dikush.

Read more ›
on May 21, 2015 at 12:33 am / in Kuriozitete

Ky djal është turpi i botës, ja si e rreh një femër! (VIDEO)

Ky djal me të vertetë është bërë turpi i botës, pasi është rrahur nga një vajzë, e cila ishte e veshur me një uniformë shkolle. Në video shihet se si ky vajzë adoleshente ka rrahur këtë djalë të cilit i jep edhe disa goditje me grusht, Pamjet janë regjistruar me telefon celular dhe kjo video është bërë hit në internet. […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:46 pm / in Aktuale

Ndërkombëtarët: “Ahmeti mundet që tani të braktisë Qeverinë, jo alibi”

BDI që sot mund të dal nga Qeveria dhe nuk jemi ne që i sugjerojmë apo këshillojmë të mbeten aty. Kështu deklaroi sot për INA një diplomatë europerëndimor duke insistuar se përse po i rekomandojnë kreut të BDI-së, Ali Ahmeti që të mos braktisë koalicionin me VMRO-DPMNE. “Nuk kemi qëndrim publik dhe zyrtar për këtë çështje dhe nuk duam të […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:43 pm / in Kuriozitete

Shkon te mjeku se kishte kollë, por i gjejnë tumorin më të madh në botë

Një mashkull shkoi për vizitë te mjeku pasi kishte disa ditë me kollë. Por gjatë vizitës u zbulua se ai kishte një masë tumorale në përmasat e një shalqiri. Kapleshwar Lal Das zbuloi se kishte një masë tumorale prej 5 kilogramësh e cila është masa më e madhe kancerogjene e gjetur ndonjëherë në trupin e një njeriu. Indiani u operua […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:31 pm / in Aktuale

Askush s’mund ta prek Erdoganin derisa jam unë gjallë’ (Foto)

Këshilltari kryesor i Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan Yiğit Bulut ka deklaruar gatishmërinë e tij për të mbrojtur shefin e tij me ‘dy pistoleta dhe qindra plumba’. Kjo vjen disa muaj pasi mediat deklaruan se Erdogan po frikësohej nga një atentat i mundshëm. ‘“Askush nuk mund ta prek Presidentin e këtij derisa të jem unë gjallë”, tha Bulut, “I […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:30 pm / in Aktuale

​E rrallë: Bëhet nënë për herë të parë në moshën 65 vjeçare

Një 65 vjeçare nga Bnei Brak në lindje të Tel Avivit, është bërë gruaja më e vjetër në Izrael që ka sjellë në jetë fëmijë. Haya Shahar solli në jetë një foshnje të shëndetshme 2.68 kg. Shahar e cila është e martuar për 46 vjet me 67 vjeçarin Shmuel, nuk mund të kishte fëmijë deri më tash.

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:29 pm / in Aktuale

​Kjo grua e zbuloi tradhtinë e burrit nëpërmjet djalit të tyre të vogël (Foto)

  Një grua në provincën e Izmirit në Turqi pas divorcit nga bashkëshorti ka fituar 30.000 lira turke kompensim. Kjo pasi ajo dëshmoi në gjykatë tradhtinë e burrit të saj. Por, mënyra se si ajo zbuloi se burri i saj kishte një tjetër është interesante. Kur vërejti se bashkëshorti po i vinte me vonesë në shtëpi dhe i kishte kërkuar […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:27 pm / in Aktuale

​Flet i dashuri i 19 vjeçares që u qëllua në kokë: Nuk doja të bëhej e famshme (Foto)

I dashuri i 19 vjeçares e cila së fundi u qëllua në kokë, pasi po arrinte sukses në një emision televiziv për talente në muzikë, është arrestuar nga policia. Ai u deklarua i pafajshëm, por pranoi se nuk dëshironte që ajo të bëhej e famshme. Mutlu Kaya u qëllua në kokë në shtëpinë e saj në provincën Diyarbakır dhe vazhdon […]

Read more ›