Other News

on May 20, 2015 at 11:25 pm / in Aktuale

CIA publikon letrat e Bin Laden, ja çfarë i shkrunte gruas dhe xhihadistëve

Bashkëshort i ngrohtë dhe baba i rreptë, por edhe udhëheqës i fiksuar me luftën ndaj SHBA-ve: del një Osama i padëgjuar më parë nga dokumentat e publikuara nga Cia, të gjetura në vendstrehimin e fundit në Pakistan së bashku me librat në të cilat studionte fije e për pe dobësitë e amerikanëve. Më pas i shkruante disa letra kandidatëve për […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:21 pm / in Kuriozitete

Kjo vajzë e vogël nuk do të hajë kurrë më ëmbëlsirë! (Video)

Ne jemi të gjithë “shakaxhi”, por të ngacmosh një fëmijë, në këtë formë, vetëm për hir të shakasë, me siguri se nuk do të ishte gjëja më e mençur.

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:17 pm / in Aktuale

Dënohet me tetë muaj burg polici që ia theu dhëmbët protestuesit (Video)

Është dënuar me tetë muaj burg, polici që ia theu dhëmbët studentit në protestat e vitit 2010. Andrew Ott e kishte sulmuar studentin, derisa ai po protestonte i qetë. Në momentin që William Horner po donte të largohej, polici e qëlloi me mburojë dhe ia theu dhëmbët e përparmë, Ngjarja që ka ndodhur pesë vite më parë, në qendër të […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:15 pm / in Kuriozitete

Ngatërrojnë pjatat, rrahën nga pronarja e restorantit! (Video)

Pronarja e një restoranti në Kinë dënoi punonjësit e tij për shkak të shërbimit të dobët. Videoja që u shfaq në internet tregon se si tre meshkuj të ulur në gjunjë, rrahën nga pronarja me pantofla, Ara janë dënuar për shkak se i kanë ngatërruar pjatat që është dashur të shërbejnë.

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:09 pm / in Kuriozitete

Punoi roje që të vidhte në punë: Policët gjetën mbi njëmijë vezë në shtëpinë e tij!

Shihej gjithmonë me çanta të mëdha duke dalë nga puna, ndaj kolegët filluan të dyshonin në të. Pas një bastisje që bëri Policia në shtëpinë e 47-vjeçarit, aty gjeti mbi një mijë vezë. Në secilën ai e kishte shkruar datën, në mënyrë që ta hajë të freskët. Bashkë me vezët, në shtëpinë e burrit të njohur si Gu, janë gjetur […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 10:31 pm / in Kuriozitete

“Mos e kap buqetën, nuk do martohemi” (Video)

Shumë vajza besojnë se nëse kapin buqetën e hedhur nga një nuse e sapomartuar, do e pasojnë shumë shpejt në lidhje kurore. Edhe Angie Schultz ishte e lumtur kur u nis të kapte buqetën, por i dashuri i saj nervoz, Daniel Bickerdike, e pengoi.

Read more ›
on May 20, 2015 at 9:18 pm / in Aktuale

Ben Blushi: shqiptarët e Maqedonisë vuajnë dyfish, nga Gruevski dhe nga politikanët shqiptar (video)

I ftuar në emisionin “Zona B”, në Klan Kosova, politikani dhe publicisti Ben Blushi foli rreth vizitës së tij në Kumanovë dhe komentoi rreth ngjarjeve të fundit pas aksionit policor. Sipas Blushit, qeveria e Maqedonisë ka paranojë historike në raport me shqiptarët dhe kjo është një nga shëmtitë më të mëdha që politikat e Nikola Gruevskit po i shkaktojnë vendit. […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:45 am / in Kuriozitete

Testojeni inteligjencën tuaj: Vetëm 4 për qind e njerëzve kanë mundur ta zgjidhin këtë mister!

  Që nga fëmijëria e përballim veten me detyra të ndryshme, si logjike po ashtu edhe matematikore. Kjo gjithsesi bëhet edhe për zhvilluar trurin tonë. Njëra nga këto është edhe pyetja më poshtë: Tri bretkosat, Lara, Mara, Tara ishin duke luajtur në oborrin e shtëpisë. Dhe derisa po luanin e kishin thyer një vazo lulesh. E nervozuar, pronarja i kishte […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:30 am / in Aktuale

Kështu i ndëshkon ISIS’i ushtarët e vet (VIDEO)

Një video e publikuar nga ISIS, tregohen se si luftëtarët e saj ndëshkohen për gabimet e bëra. Në këto pamje një grup burrash dhunohen me qytën e pushkës dhe me kamxhik për shkak se janë kapur duke pirë cigare. Tymosja e cigares cilësohet si ‘jo islamike’ dhe shkelja e parë dënohet me 40 goditje me kamxhik. Ndërsa në rast përsëritjeje, […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:29 am / in Aktuale

Përfundon autopsia, pritet kthimi i trupave

Prishtinë, 20 maj – Autoritetet maqedonase kanë identifikuar trupat e të vrarëve gjatë konfliktit të fundjavës së kaluar në Kumanovë të Maqedonisë përmes autopsisë së përfunduar të hënën. Numri i të vdekurve të identifikuar është dhjetë, nëntë nga ata janë nga Kosova, derisa njëri është nga Maqedonia, shkruan “Zëri”. Burime të besueshme të gazetës në Ministrinë e Drejtësisë së Maqedonisë […]

Read more ›