Other News

on December 14, 2017 at 3:32 pm / in Aktuale

Alarmi nga ekspertët shqiptarë, mos i fusni në gojë këto produkte, rrezikoni shumë

Ekzisoton një nevojë urgjente vlerësimi Kombëtar i Riskut të Sigurisë Ushqimore, pasi ende nuk janë identifikuar produktet më risk. Nga analizimi qe i eshte bere 5 llojeve te ushqimeve, produkte vendi dhe importi, eshte konfirmuar cilësiaë e dobët dhe rrezikshmëria për konsumatorët. Alarmi vjen pas studimit të Shoqatës së Prodhuesve Ushqimorë në vend, sipas te cileve, problemet më të mëdha […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 3:28 pm / in Aktuale

As prostitutat, as droga, ja trafiku që po bën milionerë kriminelat shqiptarë

Organizata Ndërkombëtare e Punës ka llogaritur se tregu i trafikut njerëzor qarkullon rreth 3 miliardë dollarë në vit vetëm për shfrytëzimin seksual dhe shfrytëzimi i punës ilegale nxjerr përfitime deri në 32 miliardë dollarë në vit. Sipas të dhënave të Europol, viktimat e trafikut vijnë kryesisht nga Shqipëria, Rusia, Ukraina, Gana, Nigeria, Kina, Vietnami e Brazili. Të dhënat evidentojnë një […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 3:24 pm / in ShowBiz

Foto e rrallë e Remzie Osmanit si nuse

Është ndër këngëtaret që si me balada e po ashtu me muzikë popullore, ka hyrë në zemrat e publikut dhe sot është ndër më të kërkuarat e mbrëmjeve. Remzia ka një jetë shumë të lumtur familjare dhe një karrierë të bujshme, të cilën e ka ndërtuar me shumë përkushtim. Ajo nuk lihet anash aspak as për jetën private dhe familjen, […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 10:40 am / in ShowBiz

Publikohet video, ja çfarë i ndodhi pak para dasmës Angela Martinit

Krejtësisht e papritur ishte dasma e modeles së njohur Angela Martini. Një nuse aspak e zakonshme, por ndër më të bukurat që kemi parë për vitin 2017. Angela Martini ka ndarë ën rrejtët sociale një nga videot pak para celebrimit të martesës së saj. E pranishme si dëshmitare ishte dhe këngëtaraj e njohur Bleona Qereti. Angela u martua larg vëmendjes […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 10:30 am / in Aktuale

Shqiptari takon dy anglezë në tren dhe nis bisedën me ta, ato që i thonë e lënë gojëhapur

Shqiptarët në botë kanë gjithnjë histori interesante për të treguar kur vjen puna tek marrëdhëniet me të huajt apo reagimin e tyre kur marrin vesh se kanë përballë një shqipe. Një rast humoristik i ka ndodhur një djali i cili jeton në Angli. Ai kishte qenë duke shkuar në shtëpi me tren dhe nisi bisedën me dy anglezë. Në njohje […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 10:22 am / in Kuriozitete

Mjekët i japin një muaj jetë, biznesmeni bën atë që nuk e priste askush

Pasi mjekët e diagnostikuan me një tumor shumë agresiv, i dhanë lajmin e hidhur se kishte vetëm një muaj jetë. Por ndryshe nga çfarë mund të pritej, biznesmeni i njohur Satoru Anzaki, pronari i gjigandit të makinerive Komatsu, organizoi një festë shumë të madhe. Ai ftoi më shumë se 1000 persona duke festuar për orë të tëra. Në një intervistë […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 10:14 am / in Kuriozitete

Marrëzi! Gruaja ther burrin, dashnori bën operacion plastik që ti ngjajë …

Një çift të dashurish në Indi ka vrarë bashkëshortin e gruas së martuar dhe planifikonin të kryenin operacione plastike, në mënyrë që i dashuri i saj të mund të zinte vendin e të shoqit. E reja e kishte vrarë burrin me ndihmën e të dashurit dhe më pas kishin vendosur të hidhnin acid në fytyrën e këtij të fundit, në […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 9:58 am / in Kuriozitete

Banorët e lagjes e gjetën foshnjen të braktisur dhe me ije të thyer, 12 vjet më pas…

Një foshnje filloi jetën e saj me vështirësi, kur u braktis nga prindërit e saj biologjikë, mirëpo ndryshimet nisën me dashurinë e një nëne të re të përkushtuar. Liza Verbitskaya, e lindur në regjionin e Rusisë, u braktis para dhjetë viteve në një shtëpi pothuajse të shkatërruar. Ishin banorët e lagjes ata të cilët pasi dëgjuan qarjet e foshnjes, vendosën […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 9:38 am / in Kuriozitete

Me thoni si e pini kafen, t’ju them çfarë personaliteti keni.

Mesa duket edhe mënyra si pëlqeni ta pini kafen, tregon shumë për ju. Ju që e konusmoni kafen, intv.al ju sjell më shumë detaje, bazuar nga përfundimi i Universitetit “Innsbruck” në Austri: 1. Të ëmbël dhe me qumësht Ata konsiderohen të qetë dhe miq të mirë. Këta persona janë në përgjithësi njerëz pozitivë. 2. Të hidhur Ndërsa këto njerëz janë […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 9:11 am / in Kuriozitete

Gruaja që jeton në Alaska hapi derën e shtëpisë 24 metra. Por kur ta shihni brenda…uau!

Ana White dhe burri i saj Jakob janë rritur në Alaska, dhe kur e ndërtuan shtëpinë e tyre të parë, ishte e gjitha nga nevoja. Ana filloi të dizajnojnë dhe të planifikojë një strukturë të thjesht dhe Jakobi ndërkohë filloi ndërtimin e shtëpisë. Pastaj ata filluan të ndihen çdo herë e më mirë në shtëpinë e tyre. Sot, çifti dizajnon […]

Read more ›