Other News

on May 22, 2018 at 11:22 pm / in ShowBiz

3 vite e lidhur dhe e ka mbajtur të fshehur nga të gjithë! Rovena Dilos i del sekreti, po bashkëjeton me një djalë 3 vite më të vogël se veten

Balerini Elton Merja, për këngëtaren Rovena Dilo hyri në jetën e saj fiks pas divorcit aq shumë të përfolur nga ish-futbollisti, Florian Riza. Divorci përkoi me pranimin e ofertës nga ana e saj për të qenë një nga kërcimtaret VIP të spektaklit “Dancing With the Stars”, ku kishte për partner balerinin disa vite më të ri në moshë, Elton Merjan. […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:22 pm / in Shëndeti

Futi këmbët 1 herë në javë në ujë dhe uthull. Ja çfarë ndodh me trupin tuaj. Nuk do ta besoni dot rezultatin

Uthulla është një element që mund të gjendet kudo. Kur është fjala për këmbët, është treguar se uthulla ndihmon në zgjidhjen e disa problemeve si aromat e pakëndshme, “këmba e atletit” dhe shumë më tepër. Vetitë e acidit të uthullës ndihmojnë për të zbutur lëkurën e thatë të këmbëve, duke zgjidhur problemin e këmbëve të plasaritura. Uthulla ofron shumë përfitime […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:20 pm / in Shëndeti

Bima që ka 100 % të njëjtin efekt si ibuprofeni

Ginger ose xhinxher, siç e njohim ne vjen nga rrënja e xhenxhefilit. Aroma dhe shija pikante e xhenxhefilit vjen nga vajrat e tij natyrale – më e rëndësishmja nga të cilat është gingerol – dhe kjo është e njëjta pjesë e xhenxhefillit që ofron përfitime të rëndësishme shëndetësore. Gingerol ka efekte të fuqishme anti-inflamatore dhe antioksidante. Xhenxhefili zakonisht përdoret për […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:18 pm / in Shëndeti

“Lamtumirë Viagra”! Pas 20 vitesh ilaçi del në pension dhe zëvëndësohet nga …

laçi i “Viagra-s” sapo mbushi 20 vite, dhe siç ndodh shpesh në botën e ilaçeve, duket se i ka ardhur koha të dalë në “pension”. Zëvendësuesit ‘hi tech’, siç dhe konfirmojnë ekspertët në “Kongresin Ndërkombëtar të Shoqërisë Italiane të Andrologjisë”, përveçse janë më efikasë, nuk mund të falsifikohen. Në 70% të rasteve blerjet online të ilaçeve e mbulojnë kërkesat për […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:17 pm / in Kuriozitete

Biri me të shoqen rrahin nënën e shkretë, për shkak se e ka humbur lojrën e djalit të tyre!!!

Biri me gruan e tij e kanë rrahur nënën pasiqë ajo e kishte humbur lodrën e djalit të tyre, duke i shkaktuar plagë në fytyrë, duke i lënë plagë nën sy dhe faqe. Si duket djali e ka harruar që kjo nënë e shkretë e ka mbajtur 9 muaj në bark dhe tani e meriton këtë gjë? Kjo ka ndodhur […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:14 pm / in Kuriozitete

Ja si e tradhëtova burrin me 20 gusht: I thash po shkoj në dasëm tek motra – Por e tmerrshme ku u takuam prap të dytë!

Përshëndetje, pash që publikoni rrëfime, shikojeni këtë rrëfim timin: Ishte e dielë, 20 gusht. Unë kisha një aheng, por ahengu mbahej mbrëmje ndërsa unë shkova ditën, i thash burrit se dëshiroj ti takoj bijat dhe të afërmit mërgimtarë. Por para se të shkoja në restaurant kisha lën takim me dikë tjetër, me të cilin flasim që një kohë të gjatë. […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:13 pm / in Kuriozitete

Ishte presidenti i parë me ngjyrë i SHBA-ve, por ja çfarë pune bën tani Barack Obama

Ai ishte presidenti i parë me ngjyrë i SHBA-ve, i cili me një fushatë mahnitëse dhe një rezultat të paarritshëm, Obama, e zgjoi, udhëhoqi dhe e shpalli fituese ëndrrën e Martin Luter Kingut. Barack Obama, lideri afro-amerikan fitoi zemrën e shumë njerëzve anembanë botës gjatë kohës që drejtonte shtetet më të fuqishme demokratike. Liderët e vendeve të zhvilluara njihen për […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:11 pm / in ShowBiz

Gëzim i madh në familjen e Sali Berishës, nusja i zbulon të gjitha detajet

Armina Mevlani dhe djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, kanë lajmëruar përpara disa kohësh se shumë shpejt do të bëhet një dasmë nga ana e tyre dhe ata madje kanë nisur edhe përgatitjet. Madje përpara disa muajsh u përfol gjatë se Armina është në pritje të një fëmije. Ama sot blogerja e njohur ka qenë në një lidhje […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:08 pm / in Kuriozitete

Ata e çojnë djalin e tyre në çerdhe, por pak më vonë marrin një telefonatë: “Zonjë ejani menjëherë … për fat të keq, djali yt mbaroi”

Kjo ndodhi më 12 prill në Minerbio në provincën e Bolonjës. Frika më e keqe e çdo prindi, i cila papritmas materializohet, është bërë realitet për këtë çift të cilët humbën djalin e tyre 19 muajsh, pasi e çuan në kopshët. Ishte një tronditje për edukatoret dhe të afërmit, pasi fëmija ishte mirë. As nuk mund të imagjinohet se çfarë […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:07 pm / in Kuriozitete

E veshur si nuse dhe me trup “si peshk”, Andrra Desatani mahnitë nga Greqia

Ajo është ndër femrat më të diskutuara në showbizin shqiptar. Andrra Destani, e cila fillimisht u njoh si bashkëshortja e këngëtarit Sinan Hoxha, sot ajo po gëzon famë në vete, e cila tashmë ka edhe biznesin e vet. Ajo është mjaft aktive në rrjetin social Instagram, ku tashmë numëron mbi 312 mijë ndjekës, e cila gjatë gjithë kohës poston pamje […]

Read more ›