Other News

on May 22, 2018 at 11:05 pm / in Kuriozitete

Motra shpërthen ndaj Megan: Nuk ndihmove babanë, shpenzove 75 mijë dollarë për një fustan

Dasma e Princit Harry me aktoren amerikane Megan Markle ka qenë kryefjala botërore e ditëve të fundit, por duket se jo të gjithë e kanë pritur mire ceremoninë që u transmetua live në dhjetëra shtete. Motra e Megan, Samantha Grant ka akuzuar aktoren se nuk ka ndihmuar aq sa duhet babain e falimentuar, i cili nuk ishte i pranishëm gjatë […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:03 pm / in Shëndeti

Shkenca trondit njerëzit: Të gjitha femrat janë….

Shumica e femrave janë ose biseksual ose homoseksuale, por asnjëherë nuk mund të jenë heteroseksuale. Studimi më i fundit zbuloi se, femrat janë të gjitha pak “homoseksuale”, pasi tërhiqen gjithmonë nga femrat e tjera. Studimi i realizuar nga “Journal of Personality and Social Psychology” zbulon se femrat lesbike i tërheqin vetëm veprat, por ato që janë heteroseksuale tërhiqen nga të […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 11:01 pm / in Kuriozitete

Korrte barin në kopshtin e fqinjit, i riu nga Peqini përfundon në mënyrë tragjike

Një 35 vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në qytetin e Peqinit, teksa ka qenë duke punuar me një korrëse bari, e cila funksiononte me energji elektrike. Viktima është Ilir Sharka. Ai ka rënë në kontakt me rrymën dhe ka ngelur i vdekur në vend. I riu po punonte në kopshtin e fqinjit në momentin kur ka ndodhur ngjarja […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 10:39 pm / in ShowBiz

Ja si dukej Rudina 18 vite më parë, moderatorja mbulon fytyrën me duar: E tmerrshme (Video)

I ftuar në emisionin “Rudina” ditën e sotme ishte Ardian Trebicka i cili do të bëjë së shpejti një koncert recital në Tiranë. Për këtë arsye, Rudina e ktheu pas në kohë Ardianin duke transmetuar një video të recitalit të këngëtarit të mbajtur në vitet 2000. Recitalin asokohe e prezantonte Rudina dhe përpara se të transmetohej video moderatorja u shpreh […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 10:27 pm / in Kuriozitete

Historia rrëqethëse e 24-vjeçares/ Humbi jetën pas luftës me kancerin, i dashuri prek me dedikimin

Është ndarë nga jeta në moshën 24- vjeçare modelja braziliane, Nara Almedia. Bukuroshja brune ka prekur zemrat e qindra personave që e njihnin atë, dhe historinë e saj. Gushtin e vitit të shkuar ajo u diagnostifikua me kancer në stomak, dhe gjatë gjithë kësaj periudhe iu nënshtrua një mjekimeve të njëpasnjëshme, në përpjekje për të mposhtur luftën e saj me […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 10:23 pm / in Kuriozitete

Lindi trinjakë, por teksa fëmijët rriteshin nëna bën zbulimin e paimagjinueshëm që habiti dhe doktorët

Becki-Jo është një nënë shumë e re, ajo është vetëm 23 vjeçe dhe jeton në Liverpool me partnerin e saj Liam. Së bashku ata kanë një vajzë të quajtur Indiana dhe, në vitet e fundit, dëshira për t’i dhënë asaj një vëlla apo motër të vogël ishte shumë e fortë. Pra, pas përpjekjes për disa kohë, Becki-Jo mbeti shtatzënë. Por […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 9:55 pm / in Kuriozitete

Vlonjati nuk e ftoi të dashurën për ditëlindje, por ajo që i bëri vajza e la pa mend

Ka festuar ditëlindjen me shoqërinë, por kjo i ka hapur probleme një djali nga Vlora. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” djali kishte festuar ditëlindjen me shoqërinë e tij dhe nuk kishte ftuar të dashurën. Por vajza sapo ka parë fotot nga festa në rrjetet sociale i ka dhënë fund lidhjes me të dashurin. Gazetari tregon se djali ka rënë […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 9:47 pm / in Aktuale

Do mbani barkun me duar, ja gafa e fundit e Tërmet Peçit (Video)

Ai njihet tashmë si personazh gafash. Kryebahkiaku i Tepelenës thuakse në çdo fjalim publik këput ndonjë të pabërë. Gjatë turit në jug të vendit, kryeministri Edi Rama është ndalur edhe në pallatin e sportit në Tepelenë. Në fjalën e tij, kryebashkiaku Tërmet Peçi, ka renditur sukseset e bashkisë që drejton, por nuk ka kursyer as lëvdatat e mëdha për kryeministrin. […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 9:37 pm / in Aktuale

Korrte barin në kopshtin e fqinjit, i riu nga Peqini përfundon në mënyrë tragjike

Një 35 vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në qytetin e Peqinit, teksa ka qenë duke punuar me një korrëse bari, e cila funksiononte me energji elektrike. Viktima është Ilir Sharka. Ai ka rënë në kontakt me rrymën dhe ka ngelur i vdekur në vend. I riu po punonte në kopshtin e fqinjit në momentin kur ka ndodhur ngjarja […]

Read more ›
on May 22, 2018 at 7:05 pm / in ShowBiz

Aktorja: Nuk e mbaj mend sa burra kam pasur

Nuk më kujtohet sa burra kam pasur”. Deklarata vjen nga një prej aktoreve më të njohura në Turqi, Ahu Tugba. Tashmë në moshën 62-vjeçare, ajo ka bërë një rrëfim për gazetën “Posta”. Ajo shmangu pyetjen “sa herë ishte martuar në jetë” duke thënë se “nuk i kujtohej”, por shtoi se në të gjitha martesat ishte tradhtuar Tugba tha se nga […]

Read more ›