May 11, 2018 at 12:05 am

Video: Studentja zhvishet dhe e prezanton tezën me mbathje pasi…

Një studente në universitetin Cornell u zhvesh në mbathje për të prezantuar tezën e saj.

Reagimi i saj erdhi pasi pedagogia nisi ta pyeste për pantallonat e shkurtra që kishte veshur.

Letitia Chai i hoqi rrobat përpara mësuesve dhe studentëve në universitetin e njohur.

Kjo pasi profesoresha Rebekah Maggor i tha se pantallonat e shkurtra që kishte veshur, ishin shumë të shkurtra.

“Nuk u them studentëve çfarë të veshin, por u kërkoj që të reflektojnë për veten dhe vendimet e tyre,” tha Maggor.

Videoja është kthyer në virale në rrjet me komente të shumta pro dhe kundër veprimit të studentes

Shperndaje në Facebook.